Polícia obvinila 20-ročného mladíka z Košíc z podvodu


Foto: Polícia obvinila 20-ročného mladíka z Košíc z podvodu Foto: ilustračné

Mladík z Košíc na sociálnej sieti sľuboval výhry ale podvodom vylákal od ľudí prístupové údaje k platobným kartám. „Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach z trestného činu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty obvinil 20-ročného Róberta z Košíc, ktorý v dvoch prípadoch (v januári a apríli tohto roku) podvodným spôsobom vylákal prístupové údaje k platobným kartám poškodených osôb z Českej republiky,“ uviedla Jana Mésarová hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach.

Obvinený Košičan sa prostredníctvom sociálnej siete skontaktoval s poškodenými pod fiktívnou zámienkou, že sa stali výhercami mobilného telefónu a finančnej hotovosti vo výške 1.500 eur - kuchynskej linky za 180.000 českých korún. Takýmto podvodným konaním a neoprávneným prevodom finančných prostriedkov prostredníctvom platobných kariet obvinený mladík previedol z účtov poškodených osôb finančnú hotovosť v celkovej výške vyše 670 eur za nákupy rôzneho tovaru a služieb cez internet. Obvinenému Košičanovi za tento skutok hrozí trest odňatia slobody až na 5 rokov.

Rady polície, ako sa vyhnúť podvodom

Podvodníci využívajú rôzne zámienky, aby sa dostali k vašim peniazom. Nedôverujte neznámym ľuďom a nedajte sa nachytať na nič, čo znie až príliš dobre - vysoké zisky za vložené peniaze, “výhodné” kúpy, fantastické dovolenky s ubytovaním zadarmo, či rôzne výhry. Závažné rozhodnutia o vašom majetku konzultujte s právnikom, dajte si poradiť od vierohodných osôb. Nikdy nedávajte peniaze, či prístupové údaje k svojim platobným kartám osobe, ktorú nepoznáte, môže ísť o podvodníka.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: KR PZ Košice