Dostanete odmenu či pokutu? Žiaci z Košického kraja skontrolujú vodičov vo viacerých krajských mestách


Foto: Dostanete odmenu či pokutu? Žiaci z Košického kraja skontrolujú vodičov vo viacerých krajských mestách Foto: Facebook/Polícia SR - Košický kraj/Dopravní policajti a deti počas minuloročnej dopravnej akcie

Na košické cesty sa v utorok 26. marca vyberú krajskí policajti, ktorí spolu s deťmi prvého stupňa vybraných základných škôl preveria vodičov. Košická polícia uskutočňuje túto akciu s názvom Veľkonočný zajko v Košickom kraji každý rok a inak tomu nebude ani tentokrát.

V čase od 10:00 hod. do 11:00 hod. môžu motoristi stretnúť na vybraných miestach vo všetkých okresoch košického kraja policajných preventistov spolu s deťmi, ktorí budú spoločne dohliadať na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky.

Kontroly prebehú na troch stanovištiach v Košiciach a po jednom v Rožňave, Michalovciach, Spišskej Novej Vsi a Trebišove. Malých pomocníkov môžete stretnúť aj v Malej Ide či v obci Slanec.


„Budeme kontrolovať povinnú výbavu motorového vozidla, používanie bezpečnostných pásov, dodržiavanie zákazu požívania alkoholických nápojov alebo iných návykových látok, technický stav vozidla a iné priestupky,“ ozrejmila krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.


Vodiči však neodídu naprázdno. Tí, ktorí preukážu správnu jazdu a dodržiavanie predpisov, budú na mieste odmenení vlastnoručne vyrobenými symbolmi Veľkej noci. Niečo si odnesú aj tí, ktorí pravidlá porušili, no „odmena” bude mať horkú pachuť.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu