VIDEO: Poznáme absolútneho víťaza ocenenia Športová osobnosť Košíc 2023. Kto neodišiel z galavečera naprázdno?


Foto: VIDEO: Poznáme absolútneho víťaza ocenenia Športová osobnosť Košíc 2023. Kto neodišiel z galavečera naprázdno?
Galéria: 14 fotiek
Foto: telke

Koncom predošlého týždňa spoznali Košičania mená najúspešnejších košických športovcov za rok 2023. Slávnostný galavečer sa uskutočnil v piatok 22. marca, kedy si ocenenia prevzalo dvadsať významných osobností, ktorí v aktuálnej sezóne, ale i v minulosti dosiahli výnimočné úspechy na športovom poli.

„Plejáda doterajších laureátov ŠOK je skutočne široká a pestrá. Okrem toho, že je zostavená desiatka najúspešnejších športovcov v seniorskej kategórii, priestor dostávajú i mladé talenty v kategórii Nádej, výrazné osobnosti rokov minulých, ktorým právom patrí označenie Legenda, ale tiež hendikepovaní športovci a kolektívy. Dlhovekú lásku k športu oceňujeme pod príslovečnou vizitkou Masters,” uvádzajú organizátori na svojom webe.

Absolútnym víťazom ocenenia sa stal brankár domáceho klubu HC Košice Dominik Riečický, ktorý sa priničil o získanie majstrovského titulu v predošlej sezóne. Keďže sa počas galavečera nachádzal na ľade bratislavského Slovana, kde spolu s tímom bojoval o postup do semifinále, ocenenie zaňho prebrala jeho mama.Za zisk titulu a reprezentovanie v Lige Majstrov odišiel s ocenením aj celý tím HC Košice, ktorý bol vyznamenaný v kategórii športový kolektív. Na klubovom webe uviedli: Tímové ocenenie si veľmi vážime, Ričimu, Vladovi a pánovi Ihnačákovi gratulujeme k individuálnym cenám. Krásnu atmosféru večera spríjemnilo víťazstvo na Slovane. Ďakujeme organizátorom a tímu pod vedením pána Koniara za to, že už pätnásť rokov oceňujú osobnosti športu v Košiciach.“

Počas oceňovania sa všetkým laureátom odovzdávala umelecká kovová plastika, na ktorej sa podieľali akademický sochár Ján Leško a dizajnér František Zábroský.

Laureáti ankety ŠOK 2023:

  • Absolútny víťaz: Dominik Riečický (hokej).
  • Kategória TOP: Sebastián Bačo (futsal), Vladimír Dravecký starší (hokej), Alexandra Filipová (kickbox), Romana Gajdošová (triatlon), Martin Kátlovský (florbal), Zuzana Paňková (vodný slalom), Dominik Riečický (hokej), Nikola Seničová (vzpieranie), Richard Tury (skateboarding), Barbora Wrzesinská (basketbal).
  • Kategória legenda: Miroslav Ihnačák (hokej), Dušan Ujhely (futbal).

  • Kategória nádej: Vladimír Dravecký mladší (hokej), Nikolaj Szilagyi (zápasenie), Ráchel Závacká (vzpieranie).

  • Kategória masters: Jozef Bomba (kulturistika).

  • Športový kolektív: HC Košice (hokej), Klub orientačného behu ATU Košice (orientačný beh).
  • Hendikepovaný športovec: Helena Kašická (tanec na vozíčku).

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu