FOTO: Oddychové zóny, kynologické parky, workoutové či detské ihriská. Zelené projekty menia Košice na nepoznanie


FOTO: Oddychové zóny, kynologické parky, workoutové či detské ihriská. Zelené projekty menia Košice na nepoznanie
Galéria: 17 fotiek
Foto: Facebook/Košice - Mesto Košice

Mesto Košice finalizuje práce vo vnútroblokoch na dvoch sídliskách. Koncom apríla by mali byť hotové práce medzi ulicami Jasuschova - Bauerova na Sídlisku KVP, kde vznikne za takmer 500-tisíc celoročná oddychová zóna s dôrazom na voľnočasové akvitity detí a rekreačný šport. V areáli zatiaľ pribudli nové prístupové chodníky, lavičky i mobiliár, nechýba ani rozšírenie zelene.

Čoskoro sa ukončí aj obnova vnútrobloku na Juhu medzi ulicami Turgenevova - Lomonosovova. Hodnota tejto zákazky sa vyšplhala na niečo vyše 775-tisíc eur, pričom tieto financie poslúžili na vybudovanie detských ihrísk, športovísk, výbehov pre psov či dažďových záhonov. Podobne ako v iných mestských častiach, aj tu pribudli prístupové či prepojovacie chodníky, lavičky a mobiliár.

Niektoré oddychové zóny sa už využívajú

Z nových rekreačných priestorov sa už dávno tešia Staromešťania a Ťahanovčania, ale tiež obyvatelia Furče a Mieru. Vlani sa totiť zrevitalizovali verejné priestranstvá medzi ulicami Branisková, Tatranská a Československej armády, a tiež Kuzmányho, Kapitána Nálepku a Československej armády.

Výdavky na obnovu týchto dvoch vnútroblokov dosiahli takmer 670-tisíc eur, pričom z eurofondov pritieklo do projektu bezmála 580-tisíc eur. Aktuálne ešte robotníci dokončujú terenné úpravy a výsev trávnika.


Galéria: 17 fotiek

Novovzniknuté priestory ponúkajú rôzne aktivity – od ihrísk pre petang, cez minifutbal, workout zóny až po stolný tenis. Detské ihriská, výbehy pre psov, knižná búdka a rôzne relaxačné prvky ako lavičky či pitná fontána prinesú potešenie pre všetky vekové kategórie. Projekt sa tiež sústredil na rozšírenie zelene a vytvorenie dažďových záhrad.

So začiatkom školského roka otvorila svoje pomyselné brány aj oddychová zóna na Čínskej ulici, kde sa za skoro 127-tisíc eur obnovilo aj priľahlé schodisko, doplnilo sa verejné osvetlenie či pribudla rampa na bezbariérový prístup.

Oddychová zóna na Čínskej ulici, Zdroj: Facebook/Košice - Mesto Košice

„Zrevitalizoval sa tiež park na Obrancov mieru na Severe, kde pribudli nové chodníčky, zeleň a mobiliár. Náklady predstavovali sumu 135 797 eur. Nový šat dostalo verejné priestranstvo na Lidickom námestí na sídlisku Dargovských hrdinov, kde sa za vyše 151 108 eur vynovilo detské a fitnes ihrisko, pribudol mobiliár, kynologické ihrisko a vysadila sa zeleň,” dodalo mesto.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu