Výstavba NOCKE ide podľa plánu. V okolí budovy bude počuť stavebný ruch aj naďalej


Foto: Výstavba NOCKE ide podľa plánu. V okolí budovy bude počuť stavebný ruch aj naďalej Foto: Facebook/Košice - Mesto Košice

V Košiciach prebieha výstavba Národného olympijského centra plaveckých športov (NOCKE), ktorého súčasťou je aj desaťdráhový krytý bazén jediný svojho druhu na Slovensku. Tento moderný plavecký komplex má ambíciu poskytnúť vynikajúce podmienky nielen pre športovcov a plavecké kluby z Košíc a okolia, ale tiež možnosť hostiť medzinárodné plavecké podujatia a súťaže.

Práce na tomto významnom projekte pokračujú podľa plánu a v 12. týždni tohto roka sa realizujú ďalšie kľúčové procesy. V rámci tohtotýždňového plánu sú naplánované rôzne stavebné a inštalačné práce.

Týkajú sa osekávania betónových nadpraží a montáže oceľových prievlakov, otryskávania obvodov stavby, ako aj komplexnej montáže elektroinštalačných, kúrenárskych, vzduchotechnických a zdravotechnických systémov v suteréne. Okrem toho sa bude pokračovať v montáži okien a parapiet na druhom nadzemnom podlaží a sanačných a reprofilačných omietok.


Národné olympijské centrum plaveckých športov bude disponovať aj oceľovou konštrukciou, ktorá podporí celkovú stabilitu objektu, zatiaľ čo montáž zateplenia na západnej fasáde zvýši energetickú efektívnosť budovy. Osadený bude aj sokel či nopová fólia a v okolí objektu prebehnú odkopové práce.

Záujemcovia o plávanie môžu aktuálne využívať ako alternatívu 33 metrov dlhý zastrešený vodnopólový bazén na kúpalisku Červená hviezda. Plánované ukončenie prác sa odhaduje na prvú polovicu roka 2025.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu