Košičana prekvapilo, čo videl. Neznámy človek si z koša vytiahol pohár a napil sa vody z jazierka


Foto: Košičana prekvapilo, čo videl. Neznámy človek si z koša vytiahol pohár a napil sa vody z jazierka Foto: Facebook/Košice - Kuriozity a absurdity/OP

Vo facebookovej skupine Košice - kuriozity a absurdity sa nedávno objavil príspevok, v ktorom Košičan neveriacky popisuje situáciu, ktorú videl na vlastné oči.

„Na vlastné oči som videl, ako si človek vybral z koša prázdny pohár a napil sa vody z tohto jazera. Animal planet,” uvádza autor príspevku, ktorým chcel apelovať na prevádzkovateľa verejných vodovodných kohútikov, či by už nebolo vhodné ich opätovné sprevádzkovanie po zime.

Na to sme sa opýtali priamo aj Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti (VVS), ktorá by podľa našich informácií mala mať v správe verejné pitníky. VVS pre našu redakciu potvrdila, že má v správe trinásť verejných pitníkov s výnimkou dvoch, kde vodu len dodáva.

Ďalej uviedla, že pitníky sa po zimnej odstávke sprevádzkujú až vtedy, keď predpoveď počasia predpovedá 30 a viac stupňov Celzia. Pred uvedením do prevádzky zamestnanci vykonajú skúšku funkčnosti, tesnosti a zrealizuje sa odber vzorky pitnej vody za účelom preverenia jej kvality.Medzi komentármi nechýbali ani posmešné reakcie, no táto situácia je skôr poľutovaniahodná. O podobnú skúsenosť sa v diskusii podelila aj Lenka: „Ja som dnes videla, ako si pani umývala tvár a ruky v mláke vedľa smetných bední...“

Otázky sme smerovali aj na Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Košiciach. Ten uviedol, že nedisponuje informáciami o kvalite vody v tomto jazierku a v ňom, ani jemu podobných, nevykonáva monitoring kvality vody.

„Nakoľko kvalita vody v takýchto jazierkach nie je kontrolovaná, neodporúčame používanie takejto vody na pitie,“ dodal úrad.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu