Tak chodník či cyklochodník? Dopravná značka na Slaneckej si odporuje. Košičania sa chytajú za hlavu


Foto: Tak chodník či cyklochodník? Dopravná značka na Slaneckej si odporuje. Košičania sa chytajú za hlavu

V skupine Košice - kuriozity a absurdity sa objavil príspevok, pri ktorom sa mnohí chytajú za hlavu. Fotografia totiž zachytáva novovybudovaný chodník na Slaneckej ceste v mestskej časti Nad jazerom, ktorý by mali spoločne zdieľať chodci aj cyklisti, čo upravuje aj príslušná dopravná značka.

Tá vymedzuje, ktorá strana chodníka je určená cyklistom a ktorá peším. Chodník je rozdelený jednoznačne nielen dopravnou značkou, ale aj vizuálne. Jedna strana je vyskladaná z dlažby, druhú tvorí asfaltová cesta.

Majster tesár sa pravdepodobne niekde utol, kedže značenie umiestnené na oboch koncoch cesty si odporuje. V jednom smere vymedzuje pre chodcov dlažobnú časť cesty, v druhom smere zas asfaltovú.


„Nebudú sa hádať s cyklistami, že kto ide po zlej strane?“ reagoval autor príspevku. Situácia pobavila aj mnohých ďalších, pričom otázkou ostáva, kde nastala chyba, keďže značka sa pravdepodobne vyrába v oboch vyhotoveniach, teda aj s vymenenými piktogramami a podobnú možno nájsť na viacerých chodníkoch v Košiciach.

Problém môže nastať, ak na chodníku dôjde k nejakej kolízii. Kto bude mať v danej situácii pravdu?Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu