Polícia obvinila 16-ročného mladíka z požiaru v košickej nemocnici. Najprv sa priznal, potom to odvolal


Foto: Polícia obvinila 16-ročného mladíka z požiaru v košickej nemocnici. Najprv sa priznal, potom to odvolal Foto: Facebook/Hasičský a záchranný zbor/UNLP

Vo štvrtok 7. marca otriasol Košicami požiar, ktorý vypukol v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura na Triede SNP, pri ktorom museli evakuovať stovky pacientov. Polícia páchateľa našla a v nedeľu Mestský súd Košice rozhodol o jeho vzatí do väzby.

Informácie priniesla TV Joj, podľa ktorej mal byť obvinený 16-ročný mladík hospitalizovaný na psychiatrickom oddelení, kde došlo k požiaru. Ten sa mal po jeho vzniku dať na útek.


Prokurátor podal návrh na útekovú aj preventívnu väzbu, pričom súd prijal obe. Mladík sa mal k svojim činom priznať, avšak na záver podal odvolanie, takže rozhodnutie nie je právoplatné a do rúk si to následne prevezme krajský súd.


Krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová pre televíziu uviedla, že ak chlapcovi dokážu vinu, hrozí mu desať až pätnásť rokov za mrežami.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: