FOTO: Zo dňa na deň sa z neho stala legenda. Košičan s pezinskou značkou baví vodičov i internet


FOTO: Zo dňa na deň sa z neho stala legenda. Košičan s pezinskou značkou baví vodičov i internet
Galéria: 3 fotky
Foto: Facebook/MS

Keď Košičan Dávid sadne za volant svojho auta s pezinskou ešpézetkou, rozhodne nechce byť v svojom rodnom meste braný za strateného Pezinčana. Aby predišiel akýmkoľvek omylom a nedorozumeniam na cestách, vyzbrojil svojho červeného tátoša netradičným, no o to efektívnejším spôsobom - nálepkou s nápisom „Som Košičan, nie Pezinčan“.

Tento drobný, ale výrazný doplnok na zadnej časti vozidla sa stal hitom sociálnych sietí a mnohých to skutočne pobavilo. Na Dávida na košických cestách odvtedy poľujú aj samotní vodiči, ktorí ho niekoľkokrát za volantom zvečnili. Na fotky svojho vozidla reagoval aj Dávid: More papparazi všade, šak ja som legenda.“

Majiteľ Felície to odôvodnňuje jednoducho tým, že nápis slúži ako informácia pre ostaných, ktorí si budú podľa EČV myslieť, že košické cesty nepozná, a práve preto by mohli okolo neho ešte viac zmätkovať. „Rozumiem košickým uliciam ako nikto iný, a tak prosím, ušetrite ma vašich ‘pomocných’ manévrov,“ uviedol Dávid.

Dávid však nie je jediný, kto prišiel s týmto vtipným nápisom. Pod príspevkom sa objavila fotografia ďalšieho auta, tentoraz s bratislavskou ŠPZ-kou, pričom odkaz znel jasne „Som Košičan“.


Galéria: 3 fotky

Ak by vám napadlo, prečo si teda tabuľku s okresom jednoducho nezmenia, pripomíname, že nedávna novela o cestnej premávke priniesla zmeny vrátane odstránenia zbytočnej byrokracie, čo znamená, že noví majitelia už nemusia meniť pôvodné tabuľky EČV na vozidle, ktoré si kúpia.

Na tento originálny nápad zaregoval aj Igor, ktorý v nálepkách vidí biznisplán: „Rýchlo začnem vyrábať takéto nálepky pre všetky mestá s EČV, čo majú staré. Kto mi poskytne kapitál na rozbeh firmy?“
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu