Neďaleko Ďurkova našli po troch dňoch bezvládne telo nezvestného Jarka. Spozorovať ho mal pilot lietadla


Foto: Neďaleko Ďurkova našli po troch dňoch bezvládne telo nezvestného Jarka. Spozorovať ho mal pilot lietadla Foto: ilustračné/Facebook/Dobrovoľný Hasičský Zbor Obce Slančík

Medzi dvoma obcami v košickom okrese Svinica a Ďurkov malo byť nájdené bezvládne telo trojročného chlapca. Informáciu priniesla televízia Markíza, ktorá uviedla, že by mohlo ísť o Jarka, po ktorom sa pátralo od stredy 6. marca.

Podľa ich informácií mal nevládne telo spozorovať pilot malého lietadla približne kilometer od prehľadávaného okruhu.

To, že skutočne išlo o chlapca, ktorého hľadali záchranné zložky a dobrovoľníci za pomoci psovodov, vrtuľníka aj dronov tri dni, potvrdila Dobrovoľná civilná ochrana z Košického kraja na sociálnej sieti.


Pátracia akcia bola spustená už v stredu, kedy polícia obdržala hlásenie o zmiznutí chlapca, ktorý sa mal stratiť v momente, keď jeho mama zapaľovala oheň v peci. Informáciu priniesla TV Joj.

Do ulíc a lesov tak vybehli okrem profesionálnych záchranných zložiek aj desiatky dobrovoľníkov. Snaha o nájdenie chlapca viedla k intenzívnemu pátraniu aj počas nočných hodín. Mnohí boli v teréne až do momentu, kým sa nepotvrdilo najhoršie.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu