FOTO: Košická polícia uzavrela ďalšie dve mestá. Rekordér nafúkal vyše troch promile


FOTO: Košická polícia uzavrela ďalšie dve mestá. Rekordér nafúkal vyše troch promile
Galéria: 7 fotiek
Foto: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Vo štvrtok 7. marca košická polícia opäť zrealizovala rozsiahlu dopravno-bezpečnostnú akciu vo Veľkých Kapušanoch a Gelnici, za účelom dolapenia vodičov, ktorí by mohli byť pod vplyvom alkoholu. 

Od 05:00 hod. bol každý vstup a výstup do týchto miest pod prísnym dohľadom policajných hliadok, pričom žiadny vodič neunikol kontrole alkoholu v dychu. Približne 2-tisíc testov odhalilo počas dvojhodinovej akcie troch vodičov v meste Veľké Kapušany, ktorí alkoholom pred jazdou nepohrdli.

Prvý z nich, zadržaný už dvadsať minút po začiatku akcie, nafúkal 0,6 promile, pričom ďalšie testovanie ukázalo mierne zvýšenie. Dvaja ďalší vodiči nafúkali niečo málo pod 0,5 promile. Všetkým trom boli vodičské preukazy okamžite zadržané a čaká ich správne konanie.Opitý zavčas rána

Policajné kontroly prebiehali aj v ďalších okresoch. Napríklad v Rožňave zastavili hliadky v dopoludní 27-ročného šoféra, ktorý na prvý pokus vykázal hodnotu 1,9 promile, no nasledujúce testovanie malo stúpajúcu tendenciu a ukázalo až 3,29 promile.

Tieto kontroly len potvrdzujú, že policajti v Košickom kraji pravidelne odhaľujú nezodpovedných vodičov na cestách, a preto vo svojej práci budú pokračovať aj naďalej.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: