Slováci, vyberajte kabáty. Do našich končín prichádzajú mrazy aj sneženie


Foto: Slováci, vyberajte kabáty. Do našich končín prichádzajú mrazy aj sneženie
Galéria: 4 fotky
Foto: iMeteo.sk

Milovníci jari sa zaručene nepotešia. Zima sa vracia a prináša so sebou pokles denných teplôt, sneženie od stredných polôh a najmä mrazivé noci. Mrznúť by malo najbližšie štyri noci, čo nepoteší ovocinárov a pestovateľov.

Počas najbližšej noci poklesnú teploty na severnom a strednom Slovensku od 0 až do mínus 4 stupne Celzia. Lokálne v najchladnejších dolinách môžu teploty klesnúť aj nižšie. Počas štvrtka môže na chladnejších častiach krajiny aj nasnežiť okolo 3 centimetre snehu. Hranica sneženia sa bude pohybovať od nadmorskej výšky asi 600 metrov. V noci by malo snežiť intenzívnejšie, a to do 7 centimetrov snehu.

V Košickom kraji fúkal dopoludnia silný vietor okolo 12 metrov za sekundu. Vietor začne na celom území slabnúť až vo večerných hodinách. Ako informuje portál iMeteo.sk, počas noci sa má ochladiť ešte viac, o čo sa postará tlaková výš v kombinácii s chladnejším vzduchom zo severu.

Mrazy nás potrápia počas celého víkendu

Mrazy prituhnú ešte viac a teplota počas noci zo štvrtka na piatok klesne na severnom a strednom Slovensku od 0 do mínus 6 stupňov Celzia. Aj ďalšiu noc pred víkendom poklesnú teploty na strednom Slovensku od 0 do mínus 5 stupňov.


V sobotu bude taktiež mrznúť ale už o niečo miernejšie, teploty sa budú pohybovať okolo 0 stupňov. V nedeľu sa budú mrazy sústreďovať len do oblasti hôr.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu