FOTO: V košickej nemocnici vypukol požiar, ľudí evakuovali z viacerých poschodí


FOTO: V košickej nemocnici vypukol požiar, ľudí evakuovali z viacerých poschodí Foto: Facebook/Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice

V Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) v Košiciach vypukol v skorých ranných hodinách požiar. Podľa informácií od hovorkyne Komunikačného odboru UNLP Moniky Kriškovej začalo v monobloku horieť okolo 01:00 hod. ráno na štvrtom poschodí na 1. psychiatrickej klinike.

Nemocnica začala s okamžitou evakuáciou pacientov a personálu z viacerých poschodí. Netrvalo dlho a požiar sa podarilo uhasiť, no problém spôsobovalo najmä zadymenie„Priestory nemocnice boli zadymené od štvrtého poschodia až po sedemnáste. Príslušníci zasahovali v dýchacích prístrojoch, bolo potrebné vykonať evakuáciu ležiacich pacientov,“ uviedol Marek Plavčko, okresný riaditeľ Hasičského a záchranného zboru v Košiciach pre TV Joj.

Krišková uviedla, že siedmi pacienti z psychiatrickej kliniky boli kvôli nadýchaniu sa splodinami a kvôli hyperbarii prevezení do šačianskej nemocnice. „Časť pacientov bola evakuovaná, spolu so zdravotníkmi do iných priestorov v rámci UNLP,“ dodala.

Počas tlačového brífingu riaditeľa univerzitnej nemocnice Ľuboslava Beňu z jeho úst odznelo, že nemocnica sa aj napriek nepríjemným okolnostiam vracia do normálneho fungovania. Do zničených a uzavretých priestorov je vstup zakázaný, povolenie majú iba vyšetrovatelia.


Polícia už vyšetruje podozrivú osobu

V nemocničných priestoroch sa v čase požiaru nachádzalo 766 osôb, pričom 404 z nich museli evakuovať. Na mieste zasahovalo desať kusov techniky a vyše tridsať hasičov.

Televízia JOJ ďalej uviedla, že podľa ich zistení mal byť jeden z psychiatrických pacientov v čase požiaru v spoločenskej miestnosti, odkiaľ sa začal šíriť oheň. Po požiari sa mal dať údajne na útek, no policajti ho v krátkej dobe zadržali.

Košická polícia medzičasom oznámila, že zadržala jednu osobu a v súčasnosti preveruje, či môže mať súvis s touto udalosťou. Nešpecifikovala, či išlo o pacienta, zamestnanca alebo cudziu osobu. Výška priamej škody bola predbežne vyčíslená na 100-tisíc eur. Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu