Skupina Metalinda prerobila slovenskú hymnu na rockovú pieseň


Foto: Skupina Metalinda prerobila slovenskú hymnu na rockovú  pieseň Foto: Peter Sálem

Na Slovensku nie je bežné, aby rocková skupina prerobila hymnu a ponúkla ju svojim fanúšikom. „Nápad prerobiť hymnu vznikol úplnou náhodou v Košiciach, kde sme boli hrať v Steel Aréne na galavečeri bojových športov Simply the Best. Usporiadateľ nám navrhol, aby sme okrem svojich vecí pred hlavným podujatím zahrali aj hymnu. Prerobil som ju do rockovej úpravy a náš spevák Andy Hudák ju v našom bratislavskom štúdiu naspieval,“ vysvetľuje gitarista a zakladateľ Metalindy Peter Sámel. 

Metalinda sa teší, že na akcii mala hymna obrovský úspech. „Ľudia boli veľmi prekvapení, lebo si mysleli že hymna sa končí už po prvej slohe. My ju ale hráme celú, všetky štyri slohy tak ako ju napísal Janko Matúška. Jej úspech na tomto podujatí nás inšpiroval k tomu, že sme k nej s Andym na Devíne nakrútili aj videoklip,“ pokračuje gitarista, ktorý má z novinky veľmi dobrý pocit, pretože zatiaľ sa páčila každému, komu ju pustil. „Naša hymna je v podstate rocková pieseň, Slováci sú rockeri a pre nás prerobiť hymnu je maličkosť,“ dodal Peter Sámel. 

Pre speváka Metalindy Andyho Hudáka to bola veľká výzva. „Naspievať slovenskú hymnu bola pre mňa veľká pocta a zároveň zodpovednosť zaspievať ju tak, aby sme zanechali posolstvo našej hymny, jej pompéznosť a jej odkaz. Verím, že sme neporušili dedičstvo tejto piesne a zanechali v nej to, čo tam má byť - hrdosť a dali jej ten správny výraz.“ vysvetľuje spevák skupiny Metalinda.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu