Akčná naháňačka v Kuzmiciach. Vodič poškodil policajné auto, svoje odstavil v poli. Neskôr sa sám prihlásil na polícii


Foto: Akčná naháňačka v Kuzmiciach. Vodič poškodil policajné auto, svoje odstavil v poli. Neskôr sa sám prihlásil na polícii Foto: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Počas víkendu obdržala krajská polícia hlásenie o bezohľadnom vodičovi, ktorý sa s autom nebezpečne rýchlo rútil smerom do obce Kuzmice v okrese Trebišov, pričom nemal disponovať vodičským preukazom.

Po prijatí oznámenia sa policajná hliadka vybrala preveriť uvedené skutočnosti. Napriek pokynom na zastavenie vozidla vodič svoju rýchlosť nezmiernil, ale naopak, dupol na plyn a snažil sa uniknúť. Nereagoval ani na kývanie rukou policajta, ktorý sa so služobným vozidlom dostal na úroveň Mazdy.


Prenasledovanie dosiahlo kritický bod, keď sa vodič Mazdy rozhodol pre nebezpečný manéver, pri ktorom chcel policajné auto obísť sprava, no autom vošiel do odvodňovacieho kanála.


„Ani to ho však neprinútilo zastaviť, ďalej pokračoval v jazde, avšak ľavou časťou svojho vozidla opakovane narážal do pravej strany služobného cestného vozidla. Keď sa policajti uhýbali cyklistovi jazdiacemu po ceste, aby nedošlo k zrážke, vodič Mazdy využil situáciu, policajné auto predbehol a opäť žačal so svojim vozidlom unikať,” priblížila okolnosti hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

V aute uväznil ženu

Páchateľ sa s autom dostal až na poľnú cestu, kde ho odstavil a so slovami „Ja sa ulapiť nedám” z miesta ušiel. Polícia však našla vo vozidle ženu, ktorá sedela na mieste spolujazdca a von sa nevedela dostať, keďže ju vodič pripútal bezpečnostným pásom a zaistil dvere.

Po intenzívnom pátraní sa páchateľa nepodarilo nájsť, preto po ňom vyhlásili pátranie. Polícia páchateľa identifikovala ako 25-ročného muža z trebišovského okresu, ktorému bol od marca 2023 uložený trest odňatia slobody s podmienečným odkladom a zákaz vedenia vozidla na sedem rokov. Po tomto incidente ho obvinili z útoku na verejného činiteľa a prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia.

Hrozí mu až osem rokov

V nedeľu 3. marca však prišiel v doprovode svojich známych na políciu, kde sa sám prihlásil, no domov sa už nevrátil. Na mieste bol zadržaný a umiestnený do cely policajného zaistenia. Trebišovská vyšetrovateľka zároveň podala podnet na vzatie obvineného muža do vyšetrovacej väzby. Jeho ďalší osud teraz leží v rukách súdu, ktorý rozhodne o možnom treste odňatia slobody na tri až osem rokov.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu