FOTO: Nové inkluzívne ihrisko v Krásnej prinesie radosť všetkým deťom bez rozdielu


FOTO: Nové inkluzívne ihrisko v Krásnej prinesie radosť všetkým deťom bez rozdielu
Galéria: 9 fotiek
Foto: Facebook/Jaro Polaček

V mestskej časti Košice - Krásna bol v úvode marca odhalený nový inkluzívny priestor pre deti, ktorý sa nachádza na Pollovej ulici. To, čo robí toto ihrisko výnimočným, je jeho dostupnosť aj pre deti so zdravotným znevýhodnením.

Neobmedzuje sa len na deti s fyzickým postihnutím, ale je navrhnuté tak, aby bolo dostupné aj pre deti s vizuálnymi, sluchovými, mentálnymi alebo inými zdravotnými obmedzeniami, bez ohľadu na vek. Okrem toho je súčasťou ihriska aj relaxačná zóna pre dospelých, čo umožňuje rodinám stráviť spoločné chvíle.

Tento projekt financovaný Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny sumou 43-tisíc eur je dôkazom snahy o vytvorenie inkluzívneho prostredia, kde každé dieťa má možnosť hrať sa a učiť sa bez akýchkoľvek prekážok. Jeho realizácia je krokom k šíreniu inklúzie a podpore diverzity v rámci celého mesta.

Na slávnostnom otvorení nového ihriska sa zúčastnil aj minister práce Erik Tomáš, ktorý ohlásil zjednodušené podmienky pre výstavbu takýchto inkluzívnych ihrísk, pričom tento rok rezort vyčlenil 5 miliónov eur na vybudovanie ďalších 100 takýchto ihrísk.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu