Z pingpongového stola si vandali spravili omaľovánku. Košická mamička sa so synčekom pustila do brigády


Foto: Z pingpongového stola si vandali spravili omaľovánku. Košická mamička sa so synčekom pustila do brigády Foto: Facebook/Košice - Sídlisko nad jazerom (neoficiálna stránka)

Vandali sa nezastavia naozaj pred ničím. Azda sa v Košiciach nenájde miesto, kde by sme pri prechádzke nenarazili na poničené či pomaľované steny, polámaný mobiliár či neporiadok.

Nie je tomu inak ani na sídlisku Nad jazerom, kde si netolerantní občania urobili zo stolnotenisového stola omaľovánku. Nehovoriac o tom, že celý stôl je poobíjaný a podľa komentujúcich je poničená aj sieťka. Podobne dopadla aj lavička, ktorú „zdobia“ neidentifikovateľné nápisy a znaky.

V areáli, ktorý ma poslúžiť na športové vyžitie, bol aj veľký neporiadok. Ten sa rozhodla upratať miestna mamička, ktorá si spolu so svojím synom urobila menšiu brigádu a športovisko premenila do znesiteľnejšej podoby. Na zemi boli aj zvyšky rozbitého skla, pričom kôš na odpad sa nachádzal hneď po blízku.

Zdroj: Facebook/Košice - Sídlisko nad jazerom (neoficiálna stránka)

Jej konanie sa stretlo s pozitívnymi ohlasmi a mnohých možno motivuje k podobnej iniciatíve. Z reakcií pod jej príspevkom tiež vyplynulo, že jediné, čo by mohlo pomôcť pri udržiavaní verejného poriadku, je nainštalovanie kamerových systémov alebo miestne hliadky, ktoré by dohliadali na jeho dodržiavanie.


S otázkami ohľadom vandalizmu a možných riešení tohto problému sme sa obrátili na mestskú časť, pričom správu budeme aktualizovať o jej vyjadrenie.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu