Zomrel legendárny spevák Eugen Šváb. Narodil sa v Gelnici, v súťaži predbehol Karola Duchoňa


Foto: Zomrel legendárny spevák Eugen Šváb. Narodil sa v Gelnici, v súťaži predbehol Karola Duchoňa Foto: Facebook/Eugen Svab

Vo veku 89 rokov zomrel v Nemecku rodák z Gelnice a legendárny spevák Eugen Šváb. O jeho úmrtí informuje RTVS na svojej webovej stránke, pričom sa odvoláva na informácie moderátora Rádia Regina Martina Jurča. 

Spevák a milovník swingu Eugen Šváb začal svoju hudobnú kariéru v Košiciach ako bubeník, no prvú slávu zožal na celoslovenskej speváckej súťaži. Tú vyhral, a teda sa umiestnil lepšie ako ďalší spevácky velikán, Karol Duchoň. Ten obsadil tretie miesto.

V legendárnej košickej kaviarni Slávia hrával takmer dva roky. Po roku 1968, keď do Československej socialistickej republiky vpadli vojská Varšavskej zmluvy, emigroval do Nemecka. Tam sa zamestnal vo fabrike na automobily Ford.

Naspäť do domoviny sa dostal až po roku 1989. Moderátor RTVS Martin Jurčo zdôraznil, že počas svojej kariéry nahral štyri CD albumy a koncertoval až do vysokého veku. Na večný odpočinok odišiel v piatok 29. februára v nemeckom meste Kolín nad Rýnom.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu