Košický závod na súčiastky do áut prejde modernizáciou. Vzniknú aj nové pracovné pozície


Foto: Košický závod na súčiastky do áut prejde modernizáciou. Vzniknú aj nové pracovné pozície Foto: minebeamitsumi.eu

Fabrika na súčiastky do áut počas svojej 20-ročnej histórie prešla rukami viacerých majiteľov, no na kolená ju dostala až pandémia. Závod Minebea v priemyselnom parku Košice - Pereš sa teraz pripravuje na rozvoj. Na ten upozornil portál Denník N

Rozšírenie sa bude týkať najmä japonskej firmy Minebea AccessSolutions Slovakia, ktorá sa zameriava na kompletizáciu uzamykacích systémov. V rovnakom areáli majú aj firmu Minebea Slovakia, v ktorej sa vyrábajú elektronické systémy do automobilov.

V existujúcej hale spoločnosti Minebea AccessSolutions Slovakia vznikne nová lakovacia linka, ktorá rozšíri kapacity závodu na šesťnásobok. Doteraz nalakovali 4 milióny plastových dielcov ročne, po novom to bude 26 miliónov kusov za rok.


V súčasnosti dodávajú hlavne pre francúzske automobilky Renault a Stellantis. Nová investícia im však umožní rozšíriť okruh odberateľov. Osloviť chcú nemecké značky Volkswagen či Audi, ale aj novovzniknutú fabriku švédskeho Volva.

Okrem zvýšenia produkcie sa očakáva aj nárast počtu zamestnancov. Podnik Minebea AccessSolutions Slovakia príjme 75 ľudí. Počas pandémie COVID-19 musel závod prepustiť takmer tretinu všetkých pracovníkov, pričom ich počet klesol z 1600 na 1100.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu