Košickú MHD čakajú od zajtra zmeny. Niektoré spoje zrušia, iným zmenia trasy


Foto: Košickú MHD čakajú od zajtra zmeny. Niektoré spoje zrušia, iným zmenia trasy Foto: ilustračné/Facebook/Košice - Mesto Košice

S príchodom marca nastanú významné zmeny v organizácii mestskej hromadnej dopravy, ktoré sa dotknú autobusových liniek. Informuje o nich Dopravný podnik mesta Košice na svojom webe.

  • Autobusová linka číslo 13:

V reakcii na požiadavky cestujúcich bude tento autobus premávať v čase mimo špičky a počas voľných dní na predĺženej trase Baňa Bankov – Námestie Maratónu mieru.

  • Autobusová linka číslo 25:

Na tejto linke bude upravený čas odchodu spojov v ranných hodinách počas pracovných dní, ako aj v čase striedania pracovných zmien. Školský spoj s odchodom o 07:27 hod. z Budapeštianskej bude skrátený, a teda pôjde len po zastávku Mlynská bašta. 

  • Autobusová linka číslo 31:

Z dôvodu efektivity a nízkeho záujmu cestujúcich sa ruší jeden z ranných školských spojov, ktorý odchádzal o 07:22 hod., no zostáva zachovaný alternatívny školský spoj s odchodom o niekoľko minút skôr.


  • Autobusové linky číslo 34 a 54:

Tieto linky budú premávať podľa upraveného cestovného poriadku. Spoje sú skoordinované tak, aby premávali v 15-minútových intervaloch na spoločnej trase KVP, kláštor - Alejová, gymnázium.

  • Autobusové linky RA3 a R4:

Ranný spoj linky RA3 s odchodom o 06:21 hod. z Húskovej je zrušený pre nízku frekvenciu využívania, pričom cestujúci sú odkázaní na linku RA4, ktorej ranný odchod zo Starozagorskej bude posunutý o 4 minúty dopredu, teda na 06:19 hod.Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: