Počítadlo cyklistov na Komenského nefunguje. Košičania uvažujú, či nešlo o vyhodené peniaze


Foto: Počítadlo cyklistov na Komenského nefunguje. Košičania uvažujú, či nešlo o vyhodené peniaze Foto: Facebook/Košice - Mesto Košice/Košice - kuriozity a absurdity/úprava redakcie

Jeden z Košičanov sa na sociálnej sieti podelil o svoj postreh. Zverejnil fotografiu, na ktorej je zachytený sčítavač cyklistov a chodcov umiestnený na Komenského ulici. Podľa jeho slov už niekoľko týždňov ukazuje stále tie isté čísla.

„Išiel som minule okolo pol ôsmej ráno na biku v daždivom počasí a prekvapilo ma, že už tade prešlo 172 cyklistov. A odvtedy si všímam, že to číslo sa nemení, ani súčet,“ napísal k fotke.

Svoj postreh pridal aj Matúš, ktorý si obdobnú situáciu všimol na inom sídlisku: „Na KVP pod mostom Moskovská tiež nejde, píše si čísla, ako sa mu zachce, raz viac, potom menej. Škoda reči…“Viacerí komentujúci si z toho nerobili ťažkú hlavu, no našli sa aj takí, ktorí považovali prostriedky investované do týchto počítadiel za „vyhodené peniaze“, čo môže byť v súvislosti s údajne dlhodobo nefungujúcimi sčítačmi relevantná domienka.

Sčítače patria Košickému samosprávnemu kraju, ktorý sme oslovili s daným problémom a ohľadom ďalších detailov týkajúcich sa ich kúpy či účelu. Správu budeme aktualizovať o ich odpoveď.

Medzičasom však na uverejnený príspevok reagoval námestník primátora mesta Košice Marcel Gibóda, ktorý ozrejmil, že spoločnosť, ktorá má v správe tieto sčítače, už bola na možnú chybu upozornená. Spoločne budeme sledovať, kedy náprava nastane a či môže daná chyba ovplyvniť výsledné dáta.

Zdroj: Facebook/Košice - kuriozity a absurditySprávy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu