Vláda vyčlenila dvom okresom na Zemplíne vyše 1,62 milióna eur


Foto: Vláda vyčlenila dvom okresom na Zemplíne vyše 1,62 milióna eur Foto: Facebook/Denisa Saková

V stredu sa v Michalovciach konalo výjazdové rokovanie vlády zamerané na aktuálnu sociálnu a ekonomickú situáciu v okresoch Michalovce a Sobrance, ktoré sú zaradené medzi najmenej rozvinuté okresy na Slovensku.

Vláda pre tieto okresy vyčlenila vyše 1,62 milióna eur. Okres Michalovce dostane 913-tisíc eur a okres Sobrance 709-tisíc eur. Domovu dôchodcov v Spišskej Novej Vsi vyhradili 2,5 milióna eur. Tie majú slúžiť na dokončenie budovy zasiahnutej požiarom. Sumu 400-tisíc eur určili obci Veľké Kapušany na výstavbu garáži pre hasičskú techniku.

“Cieľom predkladaného materiálu je nájsť adekvátne riešenia na zmiernenie vplyvov utečeneckej krízy, spôsobenej vojnovým konfliktom na Ukrajine, za účelom dobudovania infraštruktúry a logistických kapacít v prihraničnej oblasti, ako aj identifikovať príležitosti okresu Sobrance pri tranzite, logistike a iných oblastiach v súvislosti s potenciálnou povojnovou obnovou Ukrajiny,” priblížil vládny kabinet.


Jednotliví ministri dostali rôzne úlohy. Minister športu Keketi má podporiť oživenie cestovného ruchu na Zemplínskej Šírave, ministerka Šimkovičová má venovať ochrane drevených kostolíkov zo zoznamu UNESCO náležitú pozornosť a napríklad minister Ráž má do júna zabezpečiť štúdiu realizovateľnosti pre stavbu diaľnice D1 v úseku Bidovce – ukrajinsko-slovenská hranica.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu