Národné divadlo navždy opustila Vlasta Pačajová. Košickej scéne bola verná viac ako 50 rokov


Foto: Národné divadlo navždy opustila Vlasta Pačajová. Košickej scéne bola verná viac ako 50 rokov
Galéria: 8 fotiek
Foto: Facebook/Národné divadlo Košice

Divadelný svet sa v pondelok 26. februára naposledy rozlúčil s človekom, ktorého život bol hlboko prepojený s košickým divadelným umením. Národné divadlo Košice oznámilo smutnú správu o úmrtí Vlasty Pačajovej, dlhoročnej sólistky, členky baletného súboru a šepkárky činohry, ktorá javisko už navždy opustila 22. februára 2024 vo veku 87 rokov.

Rodné korene mala v okrese Trebišov, konkrétne pochádzala zo Slovenského Nového Mesta. Počas svojej bohatej kariéry, ktorú začala v Slovenskom národnom divadle, prispela ku kultúrnemu dedičstvu Košíc vo viac ako päťdesiatich baletných aj operných produkciách, a to až do svojho odchodu do dôchodku v roku 1990.Aj po odchode z aktívneho baletného života však zostala s divadlom pevne spojená. Venovala sa práci šepkárky v činohre až do roku 2008, kedy sa zúčastnila svojej poslednej inscenácie Kebab od Gianiny Carbunariovej. 

Jej kolegovia aj priaznivci z divadla si s hlbokým zármutkom pripomínajú jej nezastupiteľný prínos a zanechanú stopu v srdciach košickej kultúrnej komunity. Vyjadrujú úprimnú sústrasť všetkým pozostalým a pripomínajú si život a dielo pani Vlasty Pačajovej s veľkým uznaním a vďačnosťou.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu