Medzi Rožňavou a Popradom pribudnú autobusové spoje. Prispôsobia sa prestupom na rýchliky


Foto: Medzi Rožňavou a Popradom pribudnú autobusové spoje. Prispôsobia sa prestupom na rýchliky Foto: Facebook/Autobusova doprava- eurobus

Na východe Slovenska dôjde k posilneniu integrovaného dopravného systému. Na linke Rožňava – Dobšiná – Poprad a späť pribudne celkovo 26 autobusových spojov, ktoré zabezpečia od nedele 3. marca pravidelné prestupy na rýchliky v Poprade. 

„Veríme, že kvalitná nadväznosť na rýchliky v Poprade presvedčí obyvateľov Gemera, ktorí často dochádzajú z alebo do Popradu osobnými autami, aby využili služby regionálnej autobusovej dopravy,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

O zmene v cestovných poriadkoch informoval portál IDS Východ. Cestujúci po príchode autobusu do Popradu budú mať 17 minút na prestup na rýchlik do Bratislavy. V prípade, že cestujú do Rožňavy, budú po príchode rýchliku čakať viac než pol hodinu.

Predseda KSK Trnka dodal, že nové autobusové spoje sú základom pre taktovú dopravu v úseku Rožňava – Dobšiná a späť. „Pre obyvateľov dotknutých obcí to bude znamenať pravidelné dopravné spojenie každých 60, 30 alebo dokonca 15 minút počas špičky,“ povedal.


Upravený dopravný poriadok vytvára aj nové možnosti, ako sa dostať do Banskej Bystrice či osady Dobšinská Ľadová Jaskyňa. Novovytvorené spoje a možnosti prestupov si môžete pozrieť na webovej stránke IDS Východ.

„Pochopiteľne, očakávame aj pripomienky k realizovaným zmenám, ktoré bude IDS Východ priebežne vyhodnocovať. V spolupráci s dopravcami a objednávateľmi ich budeme detailne posudzovať s cieľom stanovenia definitívnej podoby cestovných poriadkov,“ skonštatoval konateľ IDS Východ Radovan Hužvík.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: