Pred vstupom do Maďarska zvýšte opatrnosť. Na rýchlostnej ceste R4 sa tvoria kolóny kamiónov


Foto: Pred vstupom do Maďarska zvýšte opatrnosť. Na rýchlostnej ceste R4 sa tvoria kolóny kamiónov Foto: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Polícia Košického kraja upozorňuje vodičov, aby pred vstupom do Maďarska z rýchlostnej cesty R4 zvýšili opatrnosť. Dôvodom sú odstavené kamióny.

Policajti tak museli opätovne pristúpiť k opatreniam zameraným na zabezpečenie plynulosti a bezpečnosti cestnej premávky. Výnimku netvorí ani bezpečné riadenie prichádzajúcich nákladných motorových vozidiel k hraničnému priechodu.

Za dôvod danej situácie možno považovať enormný nárast počtu nákladnej dopravy a vytvárania kolón nákladných vozidiel, ktoré smerujú na Ukrajinu. Uvedené opatrenia platia pre hraničné priechody a prihraničné obce. Aktuálna kolóna pozostávajúca približne z 450 kamiónov smerujúcich na Ukrajinu končí pri obci Tibava.

Niektorí kamionisti využili príležitosť dostať sa na Ukrajinu cez Maďarskú republiku. V súvislosti s tým na hraničnom priechode Záhony stoji viac ako 1 200 nákladných motorových vozidiel.


Maďarská republika obmedzila ich vstup, v dôsledku čoho dochádza k vytváraniu kolón nielen pred hraničným priechodom Vyšné Nemecké, ale aj na rýchlostnej ceste R4 pred vstupom do Maďarska.

„Na zjazde diaľnice D1 stojí za sebou, v jednom jazdnom pruhu, momentálne takmer 500 kamiónov. V smere od Petroviec nad Laborcom je pred Michalovcami odstavených viac ako 250 kamiónov. Kruhový objazd Hriadky je prejazdný bez obmedzení,“ informuje polícia.

V dôsledku toho polícia žiada vodičov, aby rešpektovali stanovené pokyny. Situáciu na postihnutých miestach monitoruje, pričom kamióny priebežne púšťa smerom k hraničným priechodom.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu