FOTO: Pri nočnej hliadke na košickom sídlisku našli v aute drogy. Vodič aj spolujazdec ich prítomnosť najprv popreli


FOTO: Pri nočnej hliadke na košickom sídlisku našli v aute drogy. Vodič aj spolujazdec ich prítomnosť najprv popreli
Galéria: 4 fotky
Foto: Colný úrad Košice

Na začiatku tohto týždňa zaznamenal Colný úrad v Košiciach dva významné úspechy v boji proti drogám. Tieto zásahy viedli k zaisteniu takmer 150 gramov omamných a psychotropných látok. Na základe zistení bolo v oboch prípadoch vznesené dôvodné podozrenie zo spáchania trestného činu súvisiaceho s nedovolenou výrobou, držaním a obchodovaním s nelegálnymi látkami, pričom prípady boli predané na ďalšie vyšetrenie.

Zatajili, čo majú v aute

K prvému prípadu došlo počas nočnej prehliadky motorového vozidla, ktoré zastavili príslušníci finančnej správy na sídlisku Terasa. V aute boli dve osoby, ktoré uviedli, že sa v ňom nenachádza žiaden nelegálny tovar.

Pravdivosť informácií si však zasahujúca hliadka chcela overiť. Počas následnej kontroly osobného vozidla objavili v príručnej batožine vodiča a spolujazdca niekoľko uzatvárateľných nádob a plastových vreciek obsahujúcich zelenú sušinu a neznámu tuhú látku hnedej farby, čo bolo neskôr identifikované ako marihuana a hašiš. K nájdeným látkam sa následne vodič aj spolujazdec priznali.


Podozrivá zásielka

Druhý prípad sa týkal zásielky smerujúcej zo Spojených štátov amerických na Slovensko, ktorú príslušníci košickej Pobočky colného úradu Pošta označili za podozrivú.

„Odosielateľ papierovo deklaroval výrobky zo skla, avšak podľa úplnej kontroly boli jej obsahom tri kusy sklenených dózičiek s obsahom neznámej látky vo forme pasty, vysvetlila hovorkyňa Colného úradu Košice Katarína Daňková, ktorá ďalej dodala, že vykonané testy potvrdili prítomnosť THC.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu