Košice smútia za záchranárom Vladkom. Do neba odišiel človek s veľkým srdcom a večný optimista


Foto: Košice smútia za záchranárom Vladkom. Do neba odišiel človek s veľkým srdcom a večný optimista Foto: Facebook/Záchranná služba Košice

Hlboký smútok zasiahol záchranárov z košickej záchrannej služby. Z radu ich kolegov navždy odišiel Vlado, ktorý bol svojej službe oddaný 25 rokov. O úmrtí informovala Záchranná služba Košice na sociálnej sieti.

„Zasiahla nás smutná správa o Tvojom náhlom odchode. Bol si súčasťou záchranárskej rodiny krásnych 25 rokov, vždy usmiaty a s dobrou náladou. Ďakujeme Vladko, odpočívaj v pokoji. Rodine, príbuzným a všetkým Tvojim blízkym vyjadrujeme úprimnú sústrasť,“ uviedli jeho kolegovia.

Napriek veľkému úsiliu o záchranu jeho života privolaní záchranári neboli, bohužiaľ, schopní tento boj vyhrať. „Ďakujeme za všetky podporné správy. Rovnako ďakujeme posádke, ktorá bola k nám vyslaná a ktorá sa snažila o zázrak. Ocko miloval si a bol si aj veľmi, veľmi milovaný,“ vyjadrila vrúcne slová dcéra Ivana.

„Miloval svoju prácu, vážil si svojich kolegov, len tak sa nevzdával prekážok. Miloval prírodu, miloval šport a život. Miloval svoju rodinu. Bol pre nás veľkou oporou, bol milovaným manželom, milovaným otcom a jednoducho pre vnuka najlepším deduškom, ako mu vnúčik hovorieval,“ spomína a smúti manželka Silvia, ktorá takisto adresovala slová vďaky zasahujúcemu tímu.


Z komentárov pod článkom cítiť, že na záhranára v dobrom spomínajú aj mnohí ďalší, ktorí pozostalým vyjadrili úprimnú sústrasť. Nechýbali ani povzbudivé slová či spomienky na jeho činy. Pre mnohých nebol len kolegom či záchranárom, ale predovšetkým človekom s dobrým srdcom a stálym optimizmom.


„Budem sa opakovať, ale bol to dobrý človek s veľkým srdcom. Ochotný pomôcť, plný energie a elánu, optimista, večne usmiaty. Všetci sme ho mali veľmi radi. Nikdy na Vás nezabudneme Vladko,“ napísala Mili.

„Veriť sa mi nechce, mala som Ťa veľmi veľmi rada, Vladko. Vždy, keď sme sa stretli, bolo to len o dobrej energii, nech si doniesol čokoľvek. Budeš veľmi chýbať, úžasní ľudia by nemali vôbec odchádzať,“ uviedla Iwana.


„Ako som poznal Vlada, páčilo by sa mu to tu. Nepoznám nikoho, kto by na neho povedal zlé slovo. Bol to super kolega, zhodneme sa všetci. A, samozrejme, super chlap,“ venoval prívetivé slová kolega Dušan.

„Nejaké tie roky sme sa už stretávali na centrálnom vo VÚSCHu. Bol to človek, ktorý prišiel skoro vždy v dobrej nálade, vedeli sme aj pokecať a hlavne bolo vidieť, prečo robil to, čo robil,“ uviedol Peter.

Na internete a pod príspevkom pribúdajú postupne aj ďalšie kondolencie, ktoré sú dôkazom toho, koľko ľudí malo Vladka rado a ako veľmi ich táto správa zasiahla.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu