V Košickej futbalovej aréne začali montovať sedadlá. Denne ich pribudne päťsto


Foto: V Košickej futbalovej aréne začali montovať sedadlá. Denne ich pribudne päťsto Foto: Facebook/Košice - Mesto Košice

Dostavba Košickej futbalovej arény zabezpečí obyvateľom mesta moderný a plnohodnotný štadión. Už ďalší rok tam budú hosťovať zápasy Majstrovstiev Európy hráčov do 21 rokov a na jej trávniku sa odohrá aj finále Slovenského pohára.

Ďalšia fáza jej výstavby napreduje. V uplynulých dňoch stavbári dokončili severné a južné tribúny vrátane ich rohov. Práce pozostávali z montáže betónového skeletu tribún, oceľovej konštrukcie strechy a krytiny. Pribudli aj spevnené plochy vnútornej promenády, oplotenie, brány a turnikety. 

Včera sa začalo aj s montovaním sedadiel. Do prác na severnej tribúne sa zapojil aj primátor Jaroslav Polaček, námestník primátora a šéf predstavenstva arény Marcel Gibóda a prezident FC Košice Dušan Trnka.

„Pracovníci namontujú denne 500 sedadiel. Na každej z tribún pribudne cca 3-tisíc miest na sedenie. Kapacita hľadiska v Košickej futbalovej aréne sa tak zvýši zo súčasných 5 836 na 12 350 divákov,“ informuje mesto.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu