Humorista Ander z Košíc bude mať svoju suvenírovú bankovku. Predaj začne ďalší mesiac


Foto: Humorista Ander z Košíc bude mať svoju suvenírovú bankovku. Predaj začne ďalší mesiac Foto: Facebook/Ander z Košíc - Ján Pisančin

Svoj suvenír bude mať čoskoro aj košický zabávač Ján Pisančin, známy skôr pod umeleckým menom Ander z Košíč. Peňažný suvenír s hodnotou 0 eur pôjde do predaja v sobotu 2. marca v Mestskom kultúrnom stredisku v Michalovciach.

„Čísla od 101 do 1000 po tri kusy bez vyberania, ročníkové čísla od 1930 do 2024 po jeden kus s možnosťou výberu a od čísla 1001 do 4999 (okrem ročníkových) po 10 kusov bez vyberania,“ upresňuje podmienky predaja mesto.

Online predaj bude spustený v pondelok 4. marca o 9:00 hod. V prípade záujmu môžete svoju objednávku zaslať na emailovú adresu janpisancinbankovka@pixellabo.com. Cena jedného peňažného suveníru je tri eurá.


Ander z Košíc sa narodil v roku 1941 v Michalovciach, kde navštevoval základnú školu a neskôr aj zmaturoval. Mesto mu v roku 2002 udelilo čestné občianstvo. Počas svojich humorných predstavení rozpráva zemplínskym nárečím a na sebe má sivý ošúchaný oblek a klobúk.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu