Dnes po celej krajine protestujú farmári. Na východe plánuju zablokovať hraničný priechod


Foto: Dnes po celej krajine protestujú farmári. Na východe plánuju zablokovať hraničný priechod Foto: Ilustračné foto/Pixabay

Dnešné plánované štrajkovanie slovenských poľnohospodárov môže narušiť plynulosť cestnej premávky po celej krajine. V rámci Košického kraja sa protesty uskutočnia v Košiciach, v okresoch Košice okolie, Michalovce a Sobrance. V týchto mestách preto polícia upozorňuje na obmedzenia v doprave

V Košiciach a okolí pôjdu traktoristi o 10:00 hod. od budovy PPA na Moldavskej ulici cez Šebastovce a ulicu Osloboditeľov. Na mostoch VSS odbočia doľava na ulicu Alejovú a na kruhovom objazde odbočia doprava na Moldavskú ulicu.

V Michalovciach a Sobranciach začínajú o 9:00 hod. Pôjdu Sobraneckou cestou cez cestu I/19 na hraničný priechod Vyšné Nemecké. Tam plánujú od 12.00 hod. do 13.00 hod. blokádu pre nákladnú dopravu. Po skončení sa rovnakou cestou vrátia späť do Michaloviec.

„Pre plynulejší presun odporúčame motoristom využiť alternatívne trasy. Zároveň žiadame o všetkých účastníkov cestnej premávky o trpezlivosť, ohľaduplnosť a rešpektovanie pokynov polície,“ apeluje polícia.



Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu