Košická polícia plánuje uzavrieť mesto. Začína sa boj proti alkoholu a drogám za volantom


Foto: Košická polícia plánuje uzavrieť mesto. Začína sa boj proti alkoholu a drogám za volantom Foto: ilustračné/Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Košická polícia sa rozhodla zintenzívniť svoje úsilie v boji proti nezodpovedným vodičom, ktorých je na cestách stále viac než dosť. Nové opatrenia, ktoré oznámil novovymenovaný riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Štefan Mulik, zahŕňajú sériu policajných akcií s cieľom zvýšiť bezpečnosť.

„Mojou snahou je pomôcť občanom čo najviac, a preto sa budem snažiť pripraviť maximum opatrení či policajných akcií zameraných na zistenie, ktorý vodič šoféruje vozidlo pod vplyvom návykových látok, aby si sami vodiči uvedomili, že alkohol a drogy za volantom sú veľký problém. Ohrozuje to ich rodiny a iných, často nevinných účastníkov cestnej premávky,“ uviedol Mulik.

Medzi plánované akcie patrí aj uzavretie jedného mesta na východe alebo jeho vybranej časti, pričom polícia neprezradí, o ktorú lokalitu pôjde. „Aby sme ľuďom dokázali, že to myslíme vážne, do mesta a ani z neho sa vodič pod vplyvom alkoholu nedostane,“ priblížil košický krajský riaditeľ.

Riaditeľ KR PZ v Košiciach Štefan Mulik (vľavo) a viceprezident PZ Ivan Hapšták (vpravo), Zdroj: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Prítomnosť drog zistia okamžite

Na detekciu drog medzi vodičmi budú košickí policajti využívať nové drogové rýchlotestery, ktoré ukážu výsledky hneď na mieste. „Mladí si myslia, že keď ,nafúkajú nulu, môžu pokračovať v jazde. Ak je tam podozrenie, otestujeme ho na mieste, či je pod vplyvom drog, a ak test vyjde pozitívny, pôjde na odber biologického materiálu,“ vysvetlil plukovník Mulik.


Napriek výzvam, akou je napríklad nedostatočný počet príslušníkov policajného zboru, sa krajské riaditeľstvo snaží zabezpečiť, aby sa nestalo, že sa v niektorej lokalite nebude nachádzať žiadna hliadka.


„Chceme, aby bolo policajtov stále vidieť, nielen počas dňa, ale i v noci, preto ak to bude nevyhnutné, dokážeme do jednej hliadky spojiť policajtov z dvoch služobných obvodov. Tým pokryjeme väčšie územie a výsledkom bude prítomnosť polície v meste, ale i okolitých dedinách,“ ozrejmil riaditeľ s tým, že práve kombinácia policajtov z rôznych obvodov môže pomôcť prekonávať aj jazykové bariéry medzi nimi a občanmi.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu