V Košickom kraji policajti odhalili 31 vodičov pod vplyvom alkoholu


Foto: V Košickom kraji policajti odhalili 31 vodičov pod vplyvom alkoholu Foto: ilustračné

Alkohol je jednou z najčastejších príčin dopravných nehôd.V Košickom kraji policajti odhalili spolu 31 účastníkov cestnej premávky pod vplyvom alkoholu. Nad 1 promile nafúkalo 16 z nich. V 7 prípadoch bola pod vplyvom alkoholu spôsobená dopravná nehoda. „Rebríček vodičov s najväčším množstvom alkoholu v dychu za uplynulý víkend vedie 28-ročný Ján z Michalovského okresu, ktorý v sobotu 11.novembra krátko po 13.30 hodine viedol osobné motorové vozidlo zn. Ford Transit v obci Trhovište smerom na Moravany okr. Michalovce. V dôsledku požitia alkoholických nápojov a nevenovaniu sa plne vedeniu vozidla a sledovaniu situácie v cestnej premávke zišiel mimo cestu a narazil do oplotenia rodinného domu, kde s vozidlom ostal stáť. Vodič bol na mieste podrobený dychovej skúške s výsledkom 1,53 mg/l alkoholu v dychu 3,19 promile.“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach por. Mgr. Lenka Ivanová.

Jazda pod vplyvom alkoholu sa stáva dennodennou realitou našich ciest. Každé číslo dopravnej štatistiky v sebe ukrýva vyhasnutý ľudský život, poškodené zdravie či zničený majetok. „44-ročný Marcel z Košíc v sobotu 11.novembra po 16. hodine viedol osobné motorové vozidlo zn. Suzuki Swift po jednej z mestských častí mesta Košice, pričom pri kontrole hliadkou mu bola nameraná hodnota 1,30 mg/l alkoholu v dychu 2,71 promile. V nedeľu 12.novembra sa „posilnený“ alkoholom na cesty s osobným motorovým vozidlom zn. BMW vybral 31-ročný muž z okresu Rožňava. Pri prejazde obcou Vlachovo okr. Rožňava niekoľkokrát zišiel vozidlom mimo spevnenej časti vozovky, až nakoniec narazil prednou časťou do betónového múrika, plota a latkovej brány rodinného domu a z miesta odišiel. S vozidlom zastavil na štátnej ceste, kde bol kontrolovaný hliadkou a bolo zistené, že vozidlo viedol s 1,03 mg/l alkoholu v dychu 2,15 promile.“ dodala por. Mgr. Lenka Ivanová

Vodiči boli umiestnení do cely policajného zaistenia a bolo im vznesené obvinenie pre prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok. Polícia dôrazne vyzýva všetkých vodičov, aby v záujme nielen svojom, ale i ostatných účastníkov cestnej premávky, dodržiavali dopravné predpisy, sledovali premávku a venovali jej zvýšenú pozornosť, najmä v tomto jesennom období.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Košice