Na Bankove sa odtrhla časť vozovky. Košice vyhlásili mimoriadny stav


Foto: Na Bankove sa odtrhla časť vozovky. Košice vyhlásili mimoriadny stav Foto: kosice.sk

Vo štvrtok 15. februára popoludní vyhlásil košický primátor Jaroslav Polaček mimoriadnu situáciu vzhľadom na kritický stav cesty vedúcej na Bankov. Dôvodom je zosunutie a odtrhnutie krajnice na 80-metrovom úseku pravého pruhu cesty v smere od mosta nad Čermeľským potokom.

Táto situácia vyvolala vážne obavy o bezpečnosť obyvateľov, preto v dopoludňajších hodinách zasadol Krízový štáb mesta Košice, ktorý rozhodol o okamžitých opatreniach na zabezpečenie lokality a ochrany verejnosti.

Podľa Vladimíra Fabiana, riaditeľa spoločnosti Geo Slovakia, ktorá vykonala prvotnú analýzu, vplyv nepriaznivého počasia spôsobil pokles vozovky a tvorbu trhlín, čo viedlo k jej poškodeniu. „Ak by nastali nepriaznivé poveternostné vplyvy ako je dážď alebo mráz, dôjde k zosuvu časti komunikácie,“ uviedol Fabian na zasadnutí štábu.


Mesto informovalo, že v nadchádzajúcich dňoch sa uskutoční dôkladný geologický prieskum vrátane prieskumných vrtov, na základe ktorých sa zistí rozsah nutných opravných prác.


Vedenie magistrátu spolu s Okresným úradom v Košiciach budú situáciu naďalej monitorovať a plánovať ďalšie kroky smerujúce k bezpečnosti vodičov. Mestské lesy podniknú opatrenia na zmiernenie zaťaženia svahu vrátane odstránenia poškodených či suchých stromov.

Motoristi využívajúci tento úsek musia počítať s obmedzeniami, keďže premávka bude dočasne riadená semaforom a obmedzená na jeden jazdný pruh s maximálnou rýchlosťou 30 kilometrov za hodinu.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu