FOTO: Elektronický vrátnik či smart skrinky: V Košiciach vznikajú prvotriedne športoviská


FOTO: Elektronický vrátnik či smart skrinky: V Košiciach vznikajú prvotriedne športoviská
Galéria: 12 fotiek
Foto: Facebook/Košice - Mesto Košice/úprava redakcie

Košice rozširujú svoju športovú infraštruktúru o tri nové športoviská umiestnené pri miestnych základných školách, ktoré majú slúžiť nielen školskej mládeži, ale aj športovým nadšencom z radov verejnosti.

Atletická dráha aj umelý trávnik

V rámci projektu s investíciou vyše 580-tisíc eur, ktorý má byť dokončený do júna tohto roka, budú vytvorené moderné priestory pre atletiku a malý futbal. Multifunkčné ihrisko s novým osvetlením a tribúnou bude osadené v areáli Základnej školy Starozagorská na sídlisku KVP.


Atléti budú mať k dispozícii dvesto metrov bežeckej dráhy, chýbať nebude ani doskočisko s pieskom pre skoky do diaľky. Ihrisko s umelou trávou bude slúžiť nielen na tréningy, ale aj na súťažné zápasy.


Zacvičte si na workoutovom ihrisku

Na jar tohto roka je naplánované slávnostné otvorenie a spustenie prevádzky šesťdesiat metrov dlhej atletickej tartanovej trojdráhy s pieskovým doskočiskom a multifunkčného ihriska s workoutovou zostavou na Základnej škole Janigova na sídlisku KVP, ktorých výstavba za vyše 255-tisíc eur bola dokončená len nedávno.


Súčasťou areálu je tiež nové hľadisko s kapacitou 85 divákov umiestnené nad ihriskom a ďalšie hľadisko pre 45 divákov pri bežeckej dráhe a doskočisku.


Loptovým hrám zdar!

V rovnakom období by malo byť otvorené aj nové ihrisko pre hokejbal a basketbal v areáli Gymnázia Park mládeže 5 na sídlisku Mier, do ktorého mesto investovalo 265-tisíc eur za položenie športového povrchu a osadenie mantinelov. Pribudli tu aj basketbalové koše a vyznačené čiary na basketbal a streetbal. V areáli športoviska nájde verejnosť smart skrinku LOX, ktorá umožní prenájom športového vybavenia či hier.


„Vo všetkých novovybudovaných športoviskách automatický elektronický vrátnik vpustí na ihrisko záujemcov až po overení toho, že ho majú na určený čas prenajaté a zaplatené,” informuje mesto. Tiež prízvukuje, že športoviská budú k dispozícii pre školy počas dopoludňajších hodín, zatiaľ čo popoludní a večer sa otvoria pre športové kluby a verejnosť.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu