FOTO: V Košiciach tiekli litre krvi. Išlo však o dobrú vec


FOTO: V Košiciach tiekli litre krvi. Išlo však o dobrú vec
Galéria: 44 fotiek
Foto: Facebook/Košický samosprávny kraj

Počas Sviatku svätého Valentína si Košičania nedarovali iba kvetiny, bonboniéry či bozky, ale aj krv. Na viacerých odberných miestach sa konali odbery v rámci kampane Červeného kríža Valentínska kvapka krvi, ktorá trvá do 13. marca.

Svoju vzácnu tekutinu daroval aj primátor mesta Košice Jaroslav Polaček, ktorý absolvoval už svoj štyridsiaty odber, za čo si vyslúžil Zlatú plaketu.

„Najväčšia odmena je pocit, že aj moja kvapka krvi môže pomôcť druhým a možno aj zachrániť život. Byť Zlatým darcom krvi prináša pocit naplnenia, že moje činy môžu mať hlboký a pozitívny vplyv na životy iných ľudí,” uviedol v statuse na sociálnej sieti. Nezabudol sa tiež poďakovať personálu, ktorý sa staral o darcov a príjemnú atmosféru.

Zdroj: Facebook/Jaro Polaček

Za primátorom nezaostávali ani pracovníci Úradu Košického samosprávneho kraja na čele so županom Rastislavom Trnkom, ktorí takisto poňali prejav lásky trocha netradične.


Naši úradníci si vyhrnuli rukávy a vytiahli spopod nich eso. Osobne som sa dnes (14. februára, poznámka redakcie) nemohol zúčastniť Valentínskej kvapky krvi, ktorá bola vo Východoslovenskom múzeu v Košiciach, no pár dní dozadu som išiel na pracovisko Národnej transfúznej služby SR a prispel som tak svojou kvapkou aj ja,” uviedol Trnka na sociálnej sieti.

Zdroj: Facebook/Rasťo TRNKA

Keďže sa transfúzie konali aj vo Východoslovenskom múzeu, nesmeli v zástupe darcov chýbať ani samotní zamestnanci múzea, ktorí tentokrát nerozdávali iba informácie.

Hematologicko-transfúziologické oddelenie Nemocnice AGEL Košice - Šaca v spolupráci s Univerzitným vedeckým parkom TECHNICOM zorganizovali deň pred Sviatkom zamilovaných mobilný odber krvi. Na výzvu Daruj kvapku krvi s láskou zareagovalo až sedemdesiat prevažne mladých dobrovoľníkov, vďaka ktorým sa podarilo získať ďalších takmer 28 litrov nenahraditeľnej tekutiny.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu