- 8. december 2025 o 09:00 / aktualizované 08.12. o 21:45
VIDEO: Dráma v košickom Auparku: Muž stál v okne na druhom poschodí, záchranári s ním vyjednávali 11 hodín
Záchranné zložky majú za sebou rušný večer. Ako sme exkluzívne informovali v čase zásahu, krátko po 18:00 hod. zamierili na ulicu Protifašistických bojovníkov pri Obchodnom centre Aupark v Košiciach, kde sa nachádzal muž stojaci v okne na druhom poschodí vo výške zhruba 10 metrov od zeme.
Svedkovia uviedli, že na mieste boli prítomní policajti, hasiči aj záchranári, ktorí stáli pod oknami a s dotyčným mužom komunikovali. „Aj vo vnútri sa niekto nachádza. Podali mu cigaretu a zrejme aj pivo a následne si zafajčil,“ uviedla čitateľka, ktorá dodala, že muž sa prechádzal po parapete a hýbal sa zvláštnym spôsobom, akoby bol pod vplyvom omamných látok.
„Na mieste bolo nevyhnutné okamžite urobiť všetky kroky smerujúce k jeho záchrane, zároveň zabezpečiť bezpečnosť verejnosti a zabrániť tomu, aby sa do blízkosti dostali nepovolané osoby. Policajti ihneď po príchode nadviazali s mužom kontakt a neustále s ním komunikovali. Po celú dobu postupovali mimoriadne opatrne a profesionálne, aby u neho nevznikol strach či neistota, ktoré by mohli viesť k neuváženému konaniu,“ informovala košická
Podľa informácií novín televízie Joj sa muž dostal cez reštauráciu na balkón, odkiaľ prešiel cez parapetnú dosku až k administratívnej časti budovy. Od vyjednávača údajne vyžadoval pivo a cigarety, pričom uvádzal, že musí skočiť.
Vyjednávanie prebiehalo až do skorého rána, teda vyše 11 hodín. „Po niekoľkých hodinách rozhovoru muž pochopil, že mu chceme pomôcť a že neurobíme nič, čo by mu mohlo ublížiť. V sprievode policajtov bol následne odovzdaný posádke RZP a transportovaný do košickej nemocnice,“ dodala polícia.
Muž údajne nebol pre policajtov neznámy, malo ísť o osobu, ktorá na nich pred rokom surovo zaútočila v mestskej časti Šaca.
Minútky zo Slovenska
- 16:40 Horkýže Slíže chystajú po 5 rokoch veľkú novinku: Na Slížovici pokrstia nový album a odštartujú megaturné
- 16:00 Najskôr "Na stráž", teraz kladivo a kosák. Bývalý žilinský poslanec opäť vyvoláva vášne
- 16:00 Dubničania spomínajú na učilište, ktoré vychovalo celé generácie odborníkov, o žiakov bolo postarané vo všetkom
- 16:00 VIDEO: Bežná situácia na ceste vyvolala medzi šoférmi v Žiari búrlivú debatu. Ako správne stáť na tejto križovatke?
- 16:00 PRIESKUM: Dankova SNS by v apríli skončila mimo parlamentu, jazýčkom na váhach by mohol byť Matovič
- 15:30 VIDEO: Tunel Horelica je zatvorený, vodiči prechádzajú cez Čadcu. Obmedzenia potrvajú do nedele
- 15:09 Smrteľná nehoda neďaleko Banskej Štiavnice: Cyklista sa zrazil s policajtkou v aute, na mieste zomrel
- 15:00 FOTO: Peter sa vrátil do Kremnice z Talianska a otvoril si tu vlastný obchodík, obyvatelia si ho okamžite obľúbili
- 15:00 Pred 178 rokmi tu ľudia povstali za slobodu. Tento príbeh spod malej veže na Orave dodnes mnohí nepoznajú
- 15:00 Tejto ulici v Trnave sa v nedeľu radšej vyhnite: Kvôli rizikovému derby ju uzavrú
- 15:00 Snina rozbieha veľkú obnovu chodníkov: Práce zasiahnu 18 lokalít po celom meste, budú stáť vyše pol milióna
- 15:00 FOTO: Bratislavčania prezradili, kde najradšej trávia svoje voľné chvíle. Väčšina uteká do prírody k hrádzi či do lesa
- 15:00 Štátni ochranári spustili web, na ktorom nájdete informácie o výskyte medveďov
- 14:00 Kde v Nitre pribudne nová Biedronka? Investor plánuje rozšírenie cesty, pribudnú aj parkovacie miesta
- 14:00 Najnovší prieskum ukázal, ktorý svetový líder je u Slovákov najobľúbenejší. Neuveríte, ako dopadol Trump