Deti môžu aj tento rok napísať Ježiškovi, v Rajeckej Lesnej otvorili 19. ročník Vianočnej pošty


Foto: Deti môžu aj tento rok napísať Ježiškovi, v Rajeckej Lesnej  otvorili 19. ročník Vianočnej pošty Foto: Facebook/Vianočná pošta

Tajné želania, predstavy o vysnívaných darčekoch, kresbičky či pozdravy môžu deti zo Slovenska i zahraničia aj v tomto roku vďaka Slovenskej pošte posielať Ježiškovi. V poradí 19. ročník obľúbeného projektu Vianočná pošta v piatok 10. novembra v Rajeckej Lesnej slávnostne otvorili generálny riaditeľ Slovenskej pošty Róbert Gálik a Andrej Zaťko, generálny riaditeľ Poštovej banky, ktorá je hlavným partnerom podujatia.

„Cieľom Vianočnej pošty je nielen šíriť dobré posolstvá, ale aj podporovať tradície vo forme klasickej listovej korešpondencie. Za obdobie fungovania projektu prišlo na adresu „999 99 Ježiško“ do Rajeckej Lesnej, kde má Ježiško oficiálnu poštovú schránku, takmer 1,7 milióna želaní a kresbičiek od detí z celého sveta. Vlani dostal Ježiško najviac listov a pohľadníc zo Slovenska, no písali mu aj deti z Taiwanu, Číny, Česka, Rakúska, Nemecka, Maďarska, Poľska a z ďalších krajín. Výnimkou neboli ani pozdravy z Bahrajnu, Namíbie či Thajska,“ uviedla Martina Macková, hovorkyňa Slovenskej pošty.

Súčasťou slávnostného otvorenia aktuálneho ročníka Vianočnej pošty je inaugurácia špeciálnej vianočnej poštovej známky v Bazilike Narodenia Panny Márie v Rajeckej Lesnej. Tohtoročným „krstným otcom“ novej známky je minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek. Už tradične je motívom známky detská kresba vybraná spomedzi tých, ktoré Ježiškovi prišli v minulom roku. „Na známke je vyobrazený veselý snehuliak od Barbory Ďuríkovej, autorkou domčeka so snehuliakom na FDC je Sofia Tadanaiová a predlohu anjelika na FDC pečiatku nakreslila Viktória Csábiová. Všetky tri dievčatá sú zo Základnej školy na Rozmarínovej ulici v Komárne,“ spresňuje hovorkyňa.

Aj v tomto roku môžu deti spoločne s listami Ježiškovi posielať kresby. Odborná porota z nich vyberie tú, ktorá sa stane námetom budúcoročnej vianočnej známky. Dôležité je, aby deti svoje kresby posielali na samostatnom hárku papiera. Posledným dňom na odoslanie listu či pohľadnice Ježiškovi je 23. december.

Listy či pohľadnice s nalepenou poštovou známkou je možné odovzdať na každej pošte či vhodiť do ktorejkoľvek poštovej schránky.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: TS Slovenská pošta